Lüks Konut Satımı

Lüks konut algısını artık günden güne değişmekte. Şimdilerde lüks konut alırken alıcılar kendilerine prestij katan projeleri ve ismi sıklıkla geçen firmaların konutlarına yatırım yapmayı tercih ediyor. Lüks konut satışı yapan firmalar da, bu trende bağlı olarak. birbirleriyle prestij yarışına girmiş durumda. Çünkü, bu projeler öyle yüksek fiyatlarla satışa çıkıyor ki, bu fiyatlar, normal bir bireyin ömür boyu çalıştığını biriktirse dahi karşılayamayacağı seviyede.

Lüks Konut Tercihleri

Lüks konut almak isteyen tüketicinin ya da yatırımcının tercihleri de karakterine ve yaşam tarzına göre değişebiliyor; kimi dönümlerce arazi içinde bir çiftlik, kimi bir Bodrum koyunda denize nazır bir villa, kimi şehir merkezinde tam müstakil bir ev ya da yüksek korumalı, şehrin en pahalı semtinde bir daire talep edebiliyor. Burada, lüks konut satışı yapan firmalar ve emlak uzmanları için de işler zorlaşabiliyor. Çünkü lüks konut talep eden müşterilerin talebi sadece fiyatı almak ile bitmiyor. Ona en farklı ve en kaliteliyi de sunmanız gerekir. Aksi takdirde, satışınız çok zor olabilir. Günümüz müşterisi bilinçli ve çoğu malzemenin kalitesinden ve markasından anlayabiliyor. Satın alacağınız lüks evin konumu da önemli bir unsur. Örneğin, aynı kalitede yapılmış lüks bir villa Bodrum’da milyon dolarlara alıcı bulurken, aynı özellikteki farklı bir villa sırf konumundan ötürü çok daha düşük fiyatlara satılabilir. Burada lüksten kasıt, bir evi sadece fiziki niteliği ile değerlendirip satın almak değil, aynı zamanda o evin konumunu da satın almaktır.

Lüksü Satın Almak Demek

Lükse dayalı bir yaşam tarzının konutlarda hayat bulması artık vazgeçilmez bir unsur. Eskiden insanlar için normal olan bahçeler, sokaklarda rahatça oynanabilen oyunlar, küçük şehirlerde dahi doğayla iç içe olma durumu artık bir lüks. Bu sebeple, konut alan kişiler artık bu rahatlığa, ne kadar çok para ödese de, ulaşmakta güçlük çekiyor. Çünkü, sokaklar ve siteler dahi hem güvenli değil hem de çok ruhsuz. Bu sebeple, insanlar için lüks bir konutu alabilmek aynı zamanda bu rahatlığı da elde edebilmek anlamına geliyor. Artan nüfus ve büyüyen şehirler, gitgide lüks konut kavramını değiştirmeye devam edecek gibi duruyor.