Lüksün modası geçiyor, sırada ultra-lüks var!

Küreselleşen dünya ile birlikte lüksün tanımı da değişiyor. En sade tanımıyla, “gereksinim dışı” olarak tanımlayabileceğimiz lüks kavramının kapsamı her geçen gün genişliyor. Her şeyin hızla tüketildiği modern dünyada eskiden lüks sayılan birçok şey şimdi sıradan birer tüketim aracına dönüştü bile.

Bu durum yeni bir kavramın da ortaya çıkışını beraberinde getirdi: Ultra lüks

Bugün lüks denilince akla gelen ilk şeylerden biri de konut. Sınırsız yaşam vaadinin yaygınlaşması ile en sıradan müesseseler bile müşterilerine zengin içerikli imkanlar sunuyor. Mesela bundan 20 sene önce yüzme havuzu, spor salonu ve güzellik merkezine sahip bir sitede oturmak oldukça lüks sayılabilirken şimdilerde olağan bir hale gelmiş durumda. Lüks konutlar belli bir standardın üstündeki herkes için ulaşılabilir olmaya başladığı için ultra-lüks, emlak piyasasında yeni bir kavram olarak ortaya çıktı. Peki ultra-lüks konutu lüks konuttan ayıran belli başlı özellikler nelerdir?

İşte lüks daireler ile ultra- lüks daireler arasında bilmeniz gereken belli başlı farklılıklar:

Yenilik ve Tasarım

Ultra lüks konut projeleri daha çok uluslararası üne sahip markalarla ilişkilendirilme eğilimindedir. Bu tip konutlar çok pahalı iç dekorasyona, yine lüks diye adlandırılan konutlardan çok daha gelişmiş güvenlik sistemlerine ve park yerlerine sahiptir. Bu evler, yaşam tarzını yükseltmek isteyen tüketicilere ömür boyu sürecek bir konfor deneyimi sunacak şekilde planlanmıştır.

Konum

Lüks konut olarak adlandırılan yapılara şehrin işlek yerlerinde ya da şehir dışı sayılabilecek yerlerde rastlamak mümkünken ultra-lüks daireler gerçek anlamda şık, lüks ve havalı semtlerde bulunma eğilimindedirler.

Güvenlik

Güvenlik konusunda çok hassas olan konut müşterileri, aşırı derecede güvenli geçitleri bulunan konutlara yönelmeye meyillidir. Bu tür yoğun güvenlik özellikleri sadece ultra-lüks dairelerde mevcuttur. Bu tür dairelerin alıcıları aşırı güvenlik endişesi ile genel kitlenin ulaşamayacağı mesafedeki yerlerde yaşamayı tercih etmektedir.

Seçkin teras katları

Ultra-lüks konutları normal lüks konutlardan ayıran unsurların başında seçkin teras katları geliyor. Nefes kesen manzaralara sahip bu daireler, sakinlerinin standartlarını yükseltecek olanaklar ve kullanıcısının zevkine göre şaşırtıcı etkinlikler sunuyor. Sadece özel bir anahtarla girilen özel bir asansör, çatı katındaki ultra-lüks daireye erişiminizi sağlamakta. Özetle, kişiye çok daha fazla mahremiyet alanı sağlayacak yapıda konutlardır.